Published On: 11 Korrik, 2016

Faleminderit nga Prishtina Football Fest

Prishtinafest5

Ngjarja më e madhe sportive në Evropë, përfundoi dje me ndeshjen e fundit të finales, ndërmjet Portugalisë dhe Francës, ku kombëtarja e Portgualisë arriti të fitoj titullin e kampionit të Evropës në Futboll.
Gjatë gjithë kësaj kohe, duke filluar nga 10 Qershori, deri më 10 Korrik, Prishtina Football Fest e licencuar për herë të parë nga UEFA, organizoj transmetimin publik të të gjitha ndeshjeve të kampionatit evropian EURO 2016, në sheshin Skënderbeu me shumë se 130% të projekt propozimit të prezantuar para institucioneve dhe sponsoreve potencial është realizuar me plotë suksese.

Ky ishte organizimi më i madh sportiv i mbajtur ndonjëherë në Prishtinë, 30 ditë pa ndalur, duke ofruar rehatin e ndjekjes së ndeshjeve në ekranin LED gjigand të teknologjisë së fundit Full HD, të shoqëruara me muzikë, pije, ushqim, kafe dhe snacks, pastaj aktivitete rekreacionale si lojërat me Sony Playstation në ekranin e madh, këndin për fëmijë, pra një shërbim i kompletuar në qendër të Prishtinës. Organizimet speciale për ndeshjet e Shqipërisë, me koncertet e organizuara ku përformuan artistë të shumtë dhe emra të mirënjohur të estradës shqiptare, të cilat e kthyen qendrën qytetit në një koncerte të madhë festive mbarëshqiptarë.
Të gjitha këto aktivitete falë angazhimit dhe profesionalizmit të treguar si në organizim si dhe në çdo detaj tjetër për mbarëvajtjen, dhe realizimin e këtij projekti më të madhë deri më tani, me shumë përgjegjësi ju informojmë qe nuk kemi pas as më të voglin problem apo dëmtim te Sheshit Skënderbeu.

prishtinafest6
Prishtina Football Fest dëshiron të i falënderojë përzemërsisht te gjithë ata që besuan në këtë projekt dhe që u bënë pjesë e kësaj ngjarje unike, të cilët e bënë të mundur realizimin e kësaj ngjarje sportive më të madhe deri më tani në Kosove siç janë:
Sponsori Zyrtar oficial , COCA COLA,
Sponsori Gjeneral: VALA KOSOVO TELECOM,
Sponsorët Gold: KREATIV QERAMIKA, RED RAIN, JAFFA,
Sponsorët Silver: Meray, Maretti, Princ Caffe, Buquku, Inter sport,
Sponsorët e tjerë: Stratffordshire University Riinvest Colege, Chio Chips, Pozhegu Brothers, Uji Jon,
Sponsor Teknik: KING Security, Unversiteti Ilirija, Agrocoop, Rilokimi, TENDA 3,
Mbështetës te projektit: Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Ministria e Integrimeve Evropiane dhe Ministria e Diasporës, Komuna e Prishtinës,
Ambasada e Republikës së Shqipërisë, Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë, Zyra Diplomatike e Belgjikës.
Si dhe falenderimet për sponsorët medial: RTK, Klan Kosova, Shqipetari.eu, Telegrafi, GazetaExpress, Zëri, Radio Dukagjini, BotaPress, Indeksonline, RadIo Plus, Lajmi.net.

Respekt dhe falënderim të veçantë për të gjithë ata qytetarë, të cilët erdhën dhe ndan momentet më të mira me ne, dhe e bënë këtë muaj sportiv të jetë i paharrueshëm në mendjen tonë kolektive.
Po ashtu një falënderim special është edhe për stafin e KD Events ata që u kujdesen që për një muaj 30 ditë të mos ju mungoj asgjë, dhe qe çdo ditë të gjeni pastërtinë, kujdesin dhe rregullin në ambient publik, sidomos për Punëtorin dhe te pa lodhshmin Blenard Maloku.

Një falënderim te veçante edhe për partneret si Deko Solution, BDG Audio solucion, Korabi, Toifor etj.

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, në sheshin Skënderbeu në Prishtinë, nga 10 qershor deri më 10 korrik 2016.

Guxuam të mendojmë, e realizuam më shumë se që premtuam sepse “gjërat e mëdha bëhen me ne”.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...