Published On: 18 Shtator, 2016

FAK-u s’është peng i demarkacionit

Formimi i Ushtrisë së Kosovës është peng i Listës Serbe dhe nuk ka asgjë të bëjë me demarkacionin.

Këtë opinion e shprehin analistët politik në vend, në kundërpërgjigje të deklaratave të zyrtarëve të lart të shtetit se Demarkacioni i hap rrugë formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Analisti politik, Adrian Çollaku, thotë se kjo çështje, qëllimisht është ekzagjeruar nga ana e Qeverisë.
Sipas tij, kjo është propagandë qeveritare e cila bëhet me kusht që të kalojë demarkacioni.

Çollaku thotë se formimi i Ushtrisë është paralajmëruar tash e sa vjet, por kjo nuk po ndodh për shkak të kushtëzimeve të Listës Serbe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...