Published On: 23 Gusht, 2016

Fajin e kanë grekët, serbët, Sorosi, homoseksualët, e më së shumti ti legen!

Ermal Hasimja

Fajin e kanë grekët, serbët, Saliu, Sorosi, homoseksualët, iluminatit, thatësira, përmbytja e shkaktuar nga rreshtimi i planetëve, shejtani që shkundi brekët në Drin, Çurçilli që na fali te Stalini etj.

More po kemi qindra vjet që ankohemi e nuk po zgjidhim gjë!

Po sikur, larg qoftë, ta kemi fajin vetë?

Ti plehra që hedh plehrat nga makina.

Ti 20 vjeçar që futesh te forumi rinor se do të gjesh punë në shtet dhe ka goca të bukura.

Ti legen që voton për hajdutët.

Ti burrë-lavir që shet votën.

Ti trim i madh që vret dikë se të pa shtrembët.

Ti polic që ruan parcelën e kanabisit.

Ti mësues që mashtron nxënësit e prindërit me 10 qyl.

Ti pedagog që shet notat në provim.

Ti komunist me fuoristrad që qan për Çavezin dhe nuk pranon më pak se 30 për qind në tender.

Ti drejtor që shpik ligje dhe i merr shpirtin biznesit se ashtu e ke parë në Itali.

Ti Jorgo që ke ndryshuar emrin në Greqi dhe quan Rashicën tradhtar se do të luajë me Kosovën.

Unë që po shkruaj këtë status?

Çfarë do t’u lemë fëmijëve?

Borxhe dhe ankesa?

Po sikur ta bënim si gjermanët?

D.m.th. po sikur të punojmë?

Po sikur t’ia nisim nga vetja?

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Kjo eshte pyetja…po te ia kishim nise nga vehtja e , jo nga “pelikanet” e italianet, nuk do te kishim as piramida , as ’97, Kosoven do ta clironim vete e nuk do te lejonim qe pase clirimit ” komandantet”, lakra e fylli , te na pasisen me tituj univerzitar e akademik , e pastaj nga foltoret , te na lavdrohen se , po ta dinin se na qenka kaqe lehte me e krye fakulltetin , sigurishte do ta kishin krye edhe shkollen e mesme…dhe, rezlltatin sot po e shohim vete , se sa larg dhe ne c drejtim keta ( k )akademik po e qojne kombin…?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Avni Xira thotë:

  E ke goditur gozhden ne koke.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...