Published On: 15 Janar, 2016

Fadil Vokrri rizgjidhet kryetar i FFK-së

  • Me 56 vota pro dhe asnjë kundër, Fadil Vokrri është zgjedhur kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, pas Kuvendit Zgjedhor.

Ai kështu e ka fituar edhe një mandat tjetër 4-vjeçar, ndërsa Komiteti Ekzekutiv mbetet i njëjti.

Të pranishëm kanë qenë 56 nga 59 delegatët në total, ku vetëm Prishtina ka bojkotuar.

Prezent ishin edhe zyrtarët e Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Sylejman Demollari dhe Vasil Bici.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...