Published On: 24 Janar, 2016

Fadil Berisha – fotografi më i mirë për vitin 2015 nga revista Sherri Hill – SHBA

  • Fotografi me famë botërore – Fadil Berisha është “Fotografi Numër 1 për vitin 2015” nga lista Top Pageant Photographers for 2015 from the Pageant Planet -“The Number One photographer for 2015,  list of Top Pageant Photographers for 2015 from the Pageant Planet”.
Beqir Sina
NEW YORK CITY – Sherri Hill – një nga revistat më të njohura të modës dhe fotografisë në Shtetet e Bashkuara , ka nxjerr në vend të parë fotgrafin me renome botërore, Fadil Berisha – I pari ndër 10 fotografët më të mirë për vitin 2015 në Shtetet e Bashkuara.
Kjo revistë për të treguar rëndësinë e fotografisë,  shkruan se çdo vajzë në konkursin e bukurisë Miss, e di fort mirë – se një foto e mirë e saj – mund të përcaktojë atë në shumë këndëvështrime – pavarësisht, se ajo çfarë mendojnë njerëzit për bukurinë e saj para kunkurimit.
Gjyqtarët – por edhe publiku, simbas Sherri Hill -para se të vlersojnë bukurinë tuaj – shohin foton tuaj – edhe para se ata ndonjëherë nuk u njohën, dhe publiku gjithashtu nuk u njeh – por, kur merr për të parë fotografinë tuaj realizuar në revistat apo broshurat e fletëpalosjet e programit – para se të ju shoh në skenën e madhe të bukurisë, çdo njeri është i përcaktuar në bukurinë tuaj .
Dhe, mbasi ju të keni fituar, kurorën e bukurisë – Misse dhe  do të jeni duke dhënë autografe në kartat dhe fletë-palosjet me fotografinë tuaj, në mediat sociale, dhe postuar në faqen e internetit fotografitë – natyrisht që fotot tuaja duhet të jenë të përsosura!, shkruan revista Sherri Hill, e cila i kushton një rëndësi të jashtëzakonëshme fotografisë dhe atij që e bënë fotgrafinë, që ajo të jetë sa më e bukur dhe sa më e përsosur.
Sepse, shkruan për konkursin e bukurisë, revista Sherri Hill – ju si një bukuroshe dhe me nji ëndërr për t’u bërë një Misse dhe fituar kurorën e bukurisë, bëheni!? vetem : “Duke pasur një fotograf të shkëlqyer, një mjeshtër të vërtet të fotografisë, tek i cili keni besim dhe që e di çfarë do të thotë një fotografi e mirë në “pageant look” e cila është çelësi për marrjen e kurorës së “Mbretëreshës së Bukrurisë” në çdo kokursë bukurie .
 Ndërkohë, duke shpallur për çdo vjet fotografët më të mirë të viti në SHBA, revista prestigjoze e modës me bazë në New York, shkruan se për vitin e kaluar :”Ne kemi nxjerrë një listë të disa prej fotografëve më të mirë në vitin 2015. Por, shton revista duke pasur kaq shumë fotografë e fotogarfi të tyre të mahnitshme, është e pamundur që të përfshijmë të gjithë ata, që konkuruan, por ne e kemi “ngushtuar” listën e tyre,  deri në atë  që ne e quajm 10 fotografët mjeshtër të fotografisë së bukur, për disa që ne besojmë me të vërtetë se u dalluan këtë vit për fotografitë e tyre të mahnitshme të  Miss-eve dhe Top modeleve, në faqet e revistës tonë Sherri Hill.
Njëri prej tyre, madje dhe në vend të parë, shkruna Cherri Hill, për top fotografin e konkursit tonë, është mjeshtri i fotografisë – fotografi i famshëm Fadil Berisha, një fotograf shqiptaro amerikan, i njohur dhe partner në  projektin “Tregime – Histori Suksesi Shqiptaro – Amerikan”.
Ai është fotografi me famë botërore – Fadil Berisha, i cili tani është “Fotografi Numër 1 për vitin 2015” nga lista Top Pageant Photographers për 2015 nag përzgjedhja  “Konkurentet e Palentit – Pageant Planet” -“The Number One photographer for 2015, our of a list of Top Pageant Photographers for 2015 from the Pageant Planet..
Fadil Berisha – me origjinë nga Tropoja – Shqipëri, arratisur dekakda më parë prej regjimit komunistë, së bashku me familjen e tij – jeton e ushtronë veprimtarinë e tij artistike,  prej vitesh në New York, ku ai edhe ka studion e njohur “Studio Berisha” në New York, themeluar në vitin 2006.
Ai ka dhënë një kontribut të madh në promovimin e vlerave artistike të bukurisë së mrekullueshme shqiptare, në botën artistike amerikane, duke promovuar kudo bukurinë e vajzave shqiptare Miss-eve dhe bukuritë natyrore të vendit tonë .
Fadili, është fotografi zyrtar dhe eskluzivë për çdo vajzë që është në kërkim të një Top modele së vlersimit më të lartë, ose një Miss Universe, apo Miss World apo Miss Kosova dhe Miss Albanian.
Ai ka punuar me revista dhe broshura – kartolina bukurie të shumta, dhe shumë prestigjoze në SHBA – duke përfshirë emra të famshme fituese të kurorës së bukurisë si ; Serena Buçaj Miss New York – 2016, Olivia Jordani, Miss USA 2015, dhe Nia Sanchez, Miss USA 2014.
Fadili gjithashtu punon edhe me revistën Sherri Hill.
Ju mund të shihni më shumë nga puna e tij në rrejtin social facebook ose në faqen e internetit www.fadilberisha.com.
Revista prestigjoze Sheri Hill në fund për ta bërë me joshse fotografinë edhe më të bukur, duke pasur një fotograf i cili është i njohur me madhështin e tij, të fotografisë së mahnitshme – natyrisht, që do të jetë e veçantë, edhe për ju  dhe mund të bëjë që ju të ndiheni mjaft komode përball aparateve fotografike, të cilat bëjnë fotografi që janë çelësi e suksesit tuj për krijimin e fotove që bëjnë realizimin e ëndrrave tuaja, një Misse e ardhshme, shkruan Sherri Hill.
Fadil-Berisha-1000x666.jpg

beqir_sina_edmond_xhani_tefta_radi_aurela_gace_fadil_berisha.jpg

angela_martini.jpg

images.jpg

miss-usa-nia-sanchez-by-fadil-berisha.jpg

misset.jpg

Photoshoot-with-Fadil.jpg

SHERRI HILL 1403 NUDE SILVER.jpg

Sherri_Hill_1539_aqua_1539_sp13_13.jpg

Sherri_Hill_1544_candy pink_nude_1544-sp13-4.jpg

Sherri-Hill-Prom-Dress-1939.jpg

Sherri-Hill-Prom-Dress-2012-Sherri_Hill_2984_coral_silver_2984-sp13-9.jpg

Sherri-Hill-Prom-Dresses-43.jpg

sherrihill-3802-4.jpg
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...