Published On: 4 Maj, 2016

Facebook shpërblim për djaloshin që ia zbuloi të metën Instagram-it

Gjiganti i medies sociale Facebook ka shpërblyer me 10,000 dollar një djalosh 10 vjeçar nga Finlanda i cili zbuloi një dobësi sigurie në aplikacionin mobil të Instagram.

Jani, mbiemri i të cilit nuk bëhet i ditur për arsye të privatësisë, është përfituesi më i ri i fushatës së shpërblimeve të Facebook për përdoruesit të cilët zbulojnë gabime apo dobësi sigurie në platformat e kompanisë.

“Dëshiroja të provoja nëse fusha e komenteve të Instagram mund ti bënte ballë një kodi të dëmshëm. Mesa pashë jo,” tha Jani për një gazetë lokale në Finlandë. Facebook bëri të ditur se ky gabim u rregullua në muajin Shkurt dhe shpërblimi u dha në Mars.

Jani, i cili është akoma shumë i ri për të poseduar një llogari në rrjetet sociale Facebook dhe Instagram, tha se ai kishte mësuar kodin përmes Youtube dhe kishte zbuluar një mënyrë për të fshirë komentet e përdoruesve në Instagram, shkruan Pcworld.al.

“Mund të kisha fshirë komentet e çdokujt. Madje edhe të Justin Bieber,” tha ai për gazetën Iltalehti.

Ai tha se e ardhmja e tij mund të jetë siguria e të dhënave, por aktualisht kishte planifikuar të blinte një motor me paratë e fituara.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...