Published On: 1 Shkurt, 2016

Facebook rritet, Zuckerberg pasurohet

Facebook rritet, dhe Mark Zuckerberg pasurohet, duke u bërë personi i gjashtë më i pasur në botë.

Pasuria e tij vlerësohet me 47.5 miliardë dollarë. Edhe Amazon rritet por rezultat janë ndryshe nga ç’pritej, sipas analistëve, dhe zhytet në bursëm, duke reduktuar pasurinë e Jeff Bezos.

Renditja është bërë nga Bloomberg, i cili jep të dhëna nga miliarderët. Pasi vitin e kaluar u konfirmua si miliarderi që fiton më shumë, Bezos, ka djegur që në fillim të vitit 3.9 miliardë dollarë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...