Published On: 29 Maj, 2016

Fabrika gjermane që do punësojë mbi 500 persona në Podujevë

Një fabrikë gjermane pritet të punësojë mbi 500 persona në qytetin e Podujevës, pas dakordimit të tyre për të investuar në Kosovë.

Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të mbajtur nga Ministri i Punës, Arban Abrashi dhe ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, së bashku me një grup inevstitorësh gjerman.

 Abrashi tha se puna që do të bëhet në këtë fabrikë është përpunimi ushqimor, përkatësisht i perimeve.

Ai shtoi se një grup i të punësuarve në këtë fabrikë do të kenë mundësinë që të trajnohen në Gjermani. /Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...