Published On: 4 Shkurt, 2016

Express në mesin e 1.000 sajteve më të lexuara në botë

  • Pas përditësimit më të fundit të Alexa.com, Gazeta Express renditet si websajti i 988 më i lexuar në botë – në konkurrenca me qindra miliona sajte të tjera.

Gazeta Express është sajti i parë në Ballkan që ka arritur të radhitët në Alexa.com në mesin e 900 websajteve më të vizituara në botë.

Alexa.com është pronë e kompanisë prestigjioze Amazon. Kjo është adresa më kredibile për matjen e vizitueshmërisë së rreth 1 miliard faqeve online.

Gazeta Express, edhe sipas të dhënave të Alexa’së, por edhe sipas Google Analytics, në 30 ditët e fundit ka pasur mbi 25 milionë vizita, ose mesatarja ditore rreth 850 mijë vizita.

Express, përveç që është websajti më i lexuar shqiptar, është edhe websajti më i lexuar në Ballkan.

Në anën tjetër, përveç si website, Gazeta Express vitin e fundit është duke prodhuar edhe emisione mjaft popullore televizive. Kështu, në bashkëpunim me RTK Gazeta Express realizon emisionin politik “Komiteti”. GE realizion për Klan Kosova dy emisione të tjera, “Zona Express”, i cili me emisionin e fundit ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm; si dhe emisionin “Me Shukin”. Zona Express shfaqet në Klan Kosova çdo të diel prej orës 20.45, kurse “Me Shukin” çdo të shtunë prej orës 22.

Express është në bashkëpunim edhe me Klanin e Shqipërisë, si dhe me Alsat Maqedonia. Për këto dy televizione Express prodhon emisionin argëtues “Express Rozë”, i cili shfaqet në Klan të shtunave prej orës 16 deri në ora 17 dhe në Alsat të shtunave prej orës 21.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...