Published On: 8 Maj, 2016

“Eurovizion”, Eneda Tarifa parakalon në tapetin e kuq (Foto)

Në Stokholm të Suedisë u zhvillua ceremonia e hapjes së Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion 2016”.

Këngëtarët pjesëmarrës parakaluan në tapetin e kuq, pasi kanë kryer provat e fundit dhe kanë dalë në konferencë për media.

Tapetin e kuq e shkeli edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Eneda Tarifa, e cila do të ngjitet në skenë mbrëmjen e dytë gjysmëfinale (12 maj).

“Eneda Tarifa është një artiste shumë e talentuar e cila ka fituar famë në vendin e saj Shqipërinë dhe Kosovën fqinje si aktore, prezantuese në TV, kompozitore, drejtore dhe natyrisht si një këngëtare”, thuhet në faqen zyrtare të “Eurosong”.

 

Foto 1 nga 5
6lPo8SRl
Foto 1 nga 5
Foto 1 nga 10
8HK6r91l
Foto 1 nga 10
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...