Published On: 31 Janar, 2016
Bota |

Europol alarmon, rreth 10 mijë refugjatë fëmijë mund të jenë zhdukur!

Europol raporton se mijëra fëmijë janë zhdukur në vendet e Bashkimit Europian, pasi janë regjistruar nga autoritetet shtetërore.

Sipas Europol-it, fëmijët që po konsiderohen të zhdukur në dy vjet e fundit, ka mundësi të jenë duke u përdorur për skllavëri dhe në shtëpi publike nga grupet kriminale.

Për të parën herë, Europoli deklarohet rreth numrit të individëve që konsiderohet të jenë të zhdukur, ku flitet për më shumë se 10 mijë fëmijë emigrant.

Sipas organizatës “Save the Children” rreth 26 mijë fëmijë, gjatë vitit të kaluar, kanë arritur në shtetet e Bashkimit Evropian pa anëtarë tjerë të familjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...