Published On: 25 Janar, 2016
Bota |

Europol alarmon: ISIS po përgatit sulme terroriste në Evropë

Organizata terroriste ISIS po planifikon sulme të tjera në Evropë. Paralajmëri erdhi sot nga drejtori i Europol-it, Rob Wainëright

“Analistët e Europolit shprehen se ISIS-i po përgatit sulme të mëtejshme në shtetet anëtare të BE-së, kryesisht në Francë”, tha Ëainëright gjatë fillimit zyrtar në Amsterdam të Qendrës së re Evropiane kundër terrorizmit.

Nga sulmet terroriste në nëntor të vitit të shkuar në Francë humbën jetën 32 vetë dhe shumë të tjerë u plagosën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...