Published On: 22 Qershor, 2016

Euro 2016, ja përplasjet deri në finale

Kampionati Evropian pas takimeve të fundit në grupe – që do të luhen sot në mbrëmje – do të hyjë në fazën më emocionuese të saj atë të eliminimit direkt.

Për raundin 1/16 janë njohur shumica e dueleve, ku bie në sy ajo mes Italisë dhe Spanjës.

Në këtë mënyrë në fazën 1/16 do të kemi një finale të parakohshme pasi këto dy ekipe janë ndeshur në finalen e Euro 2012-it, të cilën e fituan spanjollët 4-0.

Një duel tjetër interesant do të jetë ai mes Gjermanisë dhe Portugalisë.

Në duelet e tjera përfshihen ajo mes Zvicrës dhe Polonisë që do të jetë e para e kësaj faze që do të luhet më 25 qershor në orën 15:00.

Kroacia do të përballet me Sllovakinë, ndërkohë Anglia do të ketë përballë Islandën.

Ndërkohë, Franca pret që të njohët sot në mbrëmje me kundërshtarin që do të jetë Turqia ose vendi i tretë i Grupit E. Ndërsa Hungaria do të ndeshjet me të dytën e këtij grupi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...