Published On: 28 Prill, 2016

EULEX TREGUAT DËSHTIMIN E MISIONIT TUAJ NË RAPORT ME MUA!!

Te Krishteret thonë: JEZUS MARIA!

Prononcim për opinion!

Ndue Palushi

Shkruaj nga Zvicra!

Sot në orët e hershme të mengjesit në ora 6:30 minuta mora një thirrje nga një nr. Pasiqë hapa telefonin i përgjumur nuk kishte asnjë deklarim se më kënd po bisedoj, pos disa zhurmave të çuditshme. Mendova më vehte se sigurisht i paska humbur rruga ndokujt dhe po dëshiron ta dijë a jam në gjumë apo mos jam “në fitnes”?!.
Vazhdova gjumin. Pas zgjimit nga gjumi shohë se kam disa shkrime dhe thirrje në telefon dhe e kuptoj se në atë kohe në banesen time paskan hyrë EULEXI duke kërkuar “dokumente” gjoja të dyshimta lidhur më deklarimet e tyre si në media!!

Zyrtarja e EULEX- it znj.Dallma Illes kishte lënë një vizitëkartë në të cilin unë mund të lajmërohem. Pas disa tentimeve që ta thërras mënjëhere, telefoni i saj ishte vazhdimisht i zënë. Provoj ta thërras edhe shumë herë të tjera,por nuk kishte qasje përveç një tingellime si numër jashtë funksionit. Pas insistimeve të vazhdueshme nga ana ime që ta thërras nga numri im personal znj.Dallma Illes me në fund e hap telefonin. Pasiqë prezentohem se kush jam, kërkova të flas në gjuhën time amëtare, sepse ajo fliste gjuhën Angleze Indianqe, nuk dinte të fliste Shqip apo ndonjë fjalë aty këtu. Në bisedë e sipër më thotë që nesër do më lajmërohet ajo në numrin tim, fliste në humor dhe plot sharm sikur ta kisha ndonjë miqësi të vjetër me të!
Duke qenë i vetëdijshëm për punën time korrekte dhe të ndershme gjatë gjithë jetës sime, dëshiroj që pa asnjë hezitim të deklarohem hapur se unë Ndue Palushi, kurdo dhe kudo jam i gatshëm të ballafaqohem me përgjegjësi për të gjitha shpifjet dhe insinuatat e drejtuara ndaj meje.
Deklaroj se nuk kam asnjë lidhje me të apostrofuarit dhe as që i njohë as di në raport me çështjen e përmendur në media.
Hamendem se mos e keni ngaterruar rrugën?!!
Në rast se unë kam blerë shtëpi dhe anasjelltas dhe të më involvoni në atë ndërlidhje tërthorazi, për sherbimin tim si person që merret me shitblerje të patundshmërive. Në këtë cilësi të sherbyesit legal, edhe juve do t`ua blej dhe shes çdo patundshmëri që me prezentohet nga pronari apo i autorizuari duke mos dëmtuar interesin tim, të shtetit tim apo kujdo qoftë.
Ndoshta EULEXI i ka pazaret e shtrenjta dhe nuk hyn në punë me mua që punoj me korrektësi dhe mund të madh.
Kjo fushatë është ma shumë se turp!

I përkujtoj znj.Dallma Illes dhe misionit të EULEX-it se atdhedashurinë ndaj vendit tim e kam dëshmuar në luftë dhe paqe. Ua përkujtoj se për gjakun dhe mundin e shokëve tanë nuk ka çmim.
Respekt për ndihmën e tyre ndaj nesh që kanë dhënë aq sa kanë ditur, por e ripotencoj se në këtë rast kanë dështuar keq në raport me mua.
Mua nuk ka gjasë të më fut në grackë korrupcioni apo nënshtrimi dhe të luaj me ndergjegjën time jo EULEX-i por as Zoti!
Nisem gjithmonë nga parimi se nuk ka gjyq që më dënon sepse gjyq e kam ndërgjegjën.

EULEX- ka një vit që kam parë haptazi vardisjen tuaj pas meje, e di se jam simpatik dhe ju pëlqej, në telefon ma keni mbajt veshin gjatë, keni bërë me qindra foto të miat dhe ju kam parë shumë herë duke me fotografuar.

EULEXI nuk mund të pastroj ndërgjegjen e vet për dështimet e tyre duke shantazhuar dhe bërë spektakle sa herë që ka nevojë ta vazhdoj misionin e vet në Kosovë.
Ju siguroj edhe njëherë se në raport me mua jeni gabuar rëndë shumë rëndë!!!

Për fund i rikujtoj edhe ish mikut tim Milaim Zeka se unë nuk jam i arrestuar as nuk kam fletarrest, dhe duhet që të më kërkosh falje publikisht apo veq e paske bërë këtë Milaim!

JU RIKUJTOJ:
Gjithmonë në shërbim të Atdheut dhe Kombit tim dhe asnjëhere i askujt tjetër!

Dikush ka hy shumë borgj tek unë e se kush kjo publikisht do shihet ma vonë!
Me nderime,

Ndue Palushi.
044/049-118-380.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...