Published On: 19 Shtator, 2016

EULEX ofron 82 mijë euro për ata që e dinë se kush e vrau doganierin e EULEX’it

82 mijë euro është shpërblimi për personat që japin informacione në lidhje me vrasjen e zyrtarit doganor të EULEX-it, Audrius Senavicius.

Kjo u bë e ditur nga zyrtarët e BE-së dhe EULEX-it gjatë një konferencë për media në zyrën e bashkimit evropian në veri të Mitrovicës, pikërisht në ditën kur bëhen tri vite që kur Senavicius u vra duke shkuar në punë (19 shtator 2013), njofton Klan Kosova.

Zëvendës Shefi i Misionit EULEX, Bernd Thran, Ushtruesi i detyrës së Shefit të Policisë Ekzekutive Jean Michel Cede, Prokurori i EULEX-it Damare Theriot dhe Komandanti Rajonal i PK-së në veri, Nenad Djuric, kanë kërkuar bashkëpunim nga qytetarët se kushdo që ka informacion për vrasjen e tij, të paraqiten në zyrën e bashkimit evropian ose t’i drejtohen EULEX-it.

Të gjitha informacionet do të jenë konfidenciale

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...