Published On: 21 Gusht, 2016

EULEX nuk “interesohet” për raste të reja (Video)

EULEX nuk është i interesuar që të merret me hetimin dhe gjykimin e rasteve të reja. Që nga 29 qershori kur ky mision ka marr mandatin e ri për të vazhduar punën, nuk e ka bërë asnjë kërkesë që të merret me raste të reja.

Në këtë mision nuk ofrojnë informata e të dhëna rreth kësaj çështje, por vetëm i referohen marrëveshjes mes palës kosovare dhe zyrtarëve të BE-së.

Për më shumë ndiqeni kronikën e përgatitur. /GazetaTribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...