Published On: 15 Janar, 2016

Eto’o largohet nga Turqia për t’i fituar milionat e Kinës

Samuel Eto`o duket se do t’i jap fund aventurës së tij në kampionatin turk më shpejtë se që e kishte menduar vetë.

Sulmuesi kamerunas aktualisht është pjesë e skuadrës turke Antalyaspor ku po paraqitet me mjaftë sukses.

Ish-anëtari i Barcelonës, Interit e Chelseat, ka marrë dy oferta të rëndësishme financiare nga kampionati kinez.

Dy skuadrat e njohura kineze, Shandong Luneng dhe Jiangsu Suning po e kërkojnë me ngulm sulmuesin veteran.

Eto`o ka oferta nga dyja skuadrat që i kanë ofruar kontratë dy vjeçare me nga 10 milionë euro në stinor.

Edhe pse ende nuk ka asgjë zyrtare, vështirë se Eto`o do t’i refuzojë 20 milionë euro për dy vite.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...