Published On: 11 Korrik, 2016
Bota |

Etiopia bllokon Facebook-un dhe rrejtet e tjera sociale gjatë kohës së provimeve!

Etiopia ka bllokuar faqet e mediave sociale në të gjithë vendin pasi që provimet e pranimit në universitet janë publikuar online.

Qeveria tha se bllokimi është bërë për arsye të parandalimit që studentët të mos hutohen gjatë periudhës së provimeve dhe të parandalohet përhapja e thashethemeve të rreme, shkruan BBC, transmeton Gazetablic.com

Faqet e bllokuara përfshijnë Facebook-un, Twitter-in, Instagram-in dhe Viber-in.

Ato nuk do të jenë në dispozicion për disa ditë, derisa të merren provimet pranuese, ka thënë një zëdhënës i qeverisë.

“Kjo është një masë e përkohshme deri të mërkurën. Është e provuar që mediat sociale janë një humbje për studentët,” ka thënë zëdhënësi Getachew Reda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...