Published On: 19 Prill, 2016
Bota |

Eskorta e ambasadores amerikane në OKB vret një djalosh në Kamerun

Eskorta e ambasadores amerikane në OKB, Samantha Power, është përfshirë në një tragjedi, duke vrarë aksidentalisht një djalë të ri gjatë një vizite në Kamerun.

Mediat e huaja raportojnë se një Jeep i blinduar në eskortën e Samantha Power goditi djaloshin i cili ishte vërsulur në rrugë.

Incidenti ndodhi afër qytetit të vogël, Mokolo, në veri të Kamerunit, ku Power, ndihmësit e saj dhe gazetarët shoqërues ishin nisur për t’u takuar me refugjatet dhe njerëz tjerë të shpërngulur nga sulme brutale ndër vite në Afrikën Perëndimore, sipas Associated Press.

Power ka thënë se ajo kishte marrë lajmin për vdekjen e djaloshit “me pikëllim të thellë”. Gjithashtu, ajo tha te këtë takuar familjen e djaloshit për t’i ofruar asaj ngushëllimet më të thella.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...