Published On: 21 Mars, 2016

Eskluzive: Gjykata Kushtetuese merr vendim, nuk ka patur shkelje në procesin e zgjedhjes së Thaçit president

Gjykata Kushtetuese pritet që gjatë kësaj jave të publikojë aktgjykimin mbi kërkesën e opozitës në lidhje me zgjedhjen e Hashim Thaçit, president i Kosovës, me 26 shkurt.

Klan Kosova mëson se vendimi qe do të bëhet publik së shpejti, konstaton se nuk ka patur shkelje në procedura e as në kushtetuetshmëri gjatë votimit të Thaçit president.

Ky vendim i hap udhë ndërrimit të lidershipit në presidencë.

Thaçi do të japë betimin në Kuvend me 7 prill ndërsa një ditë më vonë do të jetë ceremonia e inaugurimit të tij, që si mësohet, do të zhvillohet në dy sheshet e kryeqytetit, atë Skenderbeu dhe Ibrahim Rugova.

Pos tjerave, këtu është paraparë të ketë një dorëzim simbolik të flamurit të shtetit nga presidentja në largim Atifete Jahjaga te ai në ardhje, Hashim Thaçi.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Blerimi thotë:

    O e ditne osht kon se hashimi sit bohet president ka me shku en zgjedhe edhe ka meja rras ises(putinit)ky pis e shkatrroi ldk e tani ku ka me bo venin lete shkon en rusi.se hashimi edhe pacollit jaka pik njejt

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...