Published On: 6 Prill, 2016

Eskalon situata në gjykimin kundër Jankullovskës – gjykatësit i bie të fikët

  • Seanca e sotme në gjykatën e Shkupit, në të cilën duhej vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale për marrjen e pasaportës së ish-ministres së Brendshme Gordana Jankullovska, ka kaluar në një atmosferë tepër të tensionuar.

Në momentin kur në seancë Jankullovska u mor në pyetje nga gjykatësi për rastin “Fortesa”, ku dyshohet se Jankullovska ka dhënë urdhër që të digjen kompjuterë dhe pajisje tjera të policisë për përgjim në vlerë prej 10 milionë euro, gjykatësi u alivanos dhe kërkoi ndihmën e shpejtë dhe me këtë seanca u mbyll.

“Zhurnal” shkruan se “jozyrtarisht mësohet se gjykatësi ka qenë nën kërcënim të vazhdueshëm nga ish-kryeministri, Nikolla Gruevski”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...