Published On: 22 Gusht, 2016

Ergys Kaçe huazohet tek Viktoria Plzen

Ergys Kaçe, mesfushori i Kombëtares shqiptare, do të vazhdoj kontratën me PAOK’un, por do të huazohet te skuadra çeke, Viktoria Plzen.

Më në fund, Ergys Kaçe zgjidh ngërçin me PAOK-un e Selanikut. Mediat greke bëjën të ditur se mesfushori shqiptar vendosi të rinovojë kontratën me klubin e Superligës ku është formuar si futbollist.

Përfaqësuesit e lojtarit dhe drejtuesit e PAOK gjetën akordin e përbashkët, ndërsa firmosja e kontratës cilësohet thuajse e përfunduar, pavarësisht se duhen saktësuar disa detaje si janë afati i rinovimit për dy ose tre vjet dhe kushtet ekonomike të marrëveshjes së re.

Pavarësisht të gjithave, Kaçe do të firmosë, sepse vetëm në këtyre mënyrë do të arrinte të finalizonte huazimin te Viktoria Plzen. Udhëtimi drejt Republikës Çeke, për tu prezantuar me skuadrën e re do të realizohet menjëherë pas finalizimit të kontratës në Selanik.

Largimi i mesfushorit kuqezi është një fakt i kryer, edhe sepse prej ngërçit që lidhej me kontratën, stafi teknik me në krye trajnerin Vladimir Iviç e ka lënë futbollistin jashtë projektit të ekipit për sezonin e ri, shkruan SuperSport.

Rinovimi i kontratës dhe huazimi te Viktoria Plzen janë zgjidhja ideale e pranuar edhe nga futbollisti, që do të largohet për një sezon nga PAOK-u për t’u përqendruar vetëm te futbolli, ndërsa me çekët ka të garantuar pjesëmarrjen në Kupat e Europës.

Viktoria Plzen u mposht në ndeshjen e parë play-off të Champions nga Lodogorets, por edhe në rast disfate ata do të luajnë në grupet e Europa League.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...