Published On: 12 Janar, 2016

Erërat e fuqishme shkaktojnë dëme në Malishevë (Foto)

1(366)2(370)3(323)4(258)

Në njoftimin e komunës së Malishevës thuhet se është dëmtuar kulmi i shkollës në Mirushë dhe aneksi i kësaj shkolle, pastaj disa lokale afariste, serra dhe të tjera, kryesisht më të dëmtuar janë objektet e kulme llamarine, po ashtu janë dëmtuar edhe kulmet e shtëpive, ku ka thyerje të tjegullave, si dhe garazhe dhe të ngjashme.

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, ju bën thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar, pasi erërat po vazhdojnë dhe rreziku mbetet ende. Ekipet komunale të emergjencave, janë në terren dhe po bëjnë incizimin e gjendjes momentale. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...