Published On: 8 Gusht, 2017

Erdogan pritet të ‘zbarkojë’ me 150 biznesmenë në Beograd

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç priti sot në Beograd shefin e shërbimeve sekrete turke HakanFidan për të diskutuar në lidhje me kërcënimet që kanë të bëjnë me flukset e emigrantëve, por edhe raportet dypalëshe, shkruan Tanjug, përcjell Albeu.com.

Megjithatë, pavarësisht qendrimeve zyrtare, vizita e Hakan Fidan në Serbi, i cili është njeriu më u besuar i Erdoganit në Turqi ka të bëjë me përgatitjen e vizitës së këtij të fundit në Serbi, e cila pritet të zhvillohet në muajt në vijim.

Pritet që Erdogan të shkojë në Serbi i shoqëruar nga 150 biznesmenë turq duke parë mundësitë e investimit të kapitaleve turke në këtë vend.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery says:

  Lidhjet dhe aleancat e vjetra , te natyreshme dalengadale po dalin ne siperfaqe.Ne Kosove , Shqiperi e gjetiu , vendet e vllezerve te vegjel presidenti Erdogan , me te madhe keto dy – tri dekada te fundit i mbushi me xhami , shume te tilla u ndertuan te reja repesisht ne stilin turk por , shume nga ato te vjetra u riparuan duke ua humbur qellimisht arkiteturren autotoktone shqiptare, duke na sjellur hoxhallar dhe predikues nga Turqia
  Ne Serbi presidenti turk Erdogan se shpejti zbarkon me 150 afarist te fuqishem ( qe dihen ) turq te cilet do ti aktivizojne ne pune shume nderrmarrje te shkatrruara serbe por , edhe do te investojne ne bujqesi, telekomunikacion dhe industrine e perpunimit te produktive ushqimore , rekstleve, industrine ushtarake etj.etj
  Askushe nuk ka gje kunder xhamive por , gjithe e dijne se shteti perparon nga zhvillimi ekonomik kurse , presidenti Erdogan kete zhvillim po ia mundeson aleates se vjeter te Turqise -Serbise , dhe jo vllezerve te vegjel Thaci e Rama..
  .” Eshte e vertete ajo qe punon ( investon ), jo ajo cfare thote ose mendon “

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...