Published On: 30 Maj, 2016
Bota |

Erdogan, myslimanëve: Bëni më shumë fëmijë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u ka bërë thirrje myslimanëve që të mos përdorin metodat për parandalimin e shtatzënive dhe të bëjnë më shumë fëmijë.

Në një fjalim të transmetuar drejtpërdrejt në televizionin turk, ai ka thënë se “asnjë familje myslimane” nuk duhet të mendojë për kontroll të lindjeve apo planifikim familjar, raporton BBC.

“Ne do të shtojmë pasardhësit tanë”, ka thënë Erdogan, i cili është bërë president i Turqisë në muajin gusht të vitit 2014, pasi ka shërbyer për 12 vjet si kryeministër, transmeton Gazeta Express.

Partia e tij, AK Parti, është e njohur për rrënjët e saj islamike, dhe shumë prej mbështetësve të saj janë myslimanë konservatorë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...