Published On: 18 Korrik, 2016
Bota |

Erdogan kërcënon: Do të rrëzohen të gjithë helikopterët që fluturojnë mbi Stamboll

Presidenti i Turqisë, Erdogan nuk ka të ndalur.

Ai ka paralajmëruar se cilido helikopter i paautorizuar që do të fluturoj mbi Stamboll do të rrëzohet, raportojnë mediet turke, transmeton Gazeta Blic.

Gjatë ditës së djeshme është raportuar se disa helikopterë ushtarak janë marrë dhe ka rrezik që të ketë një tentim të ri për grusht shtet.
Pas tentimit të parë të grusht shtetit, Erdogan ka filluar një hakmarrje të paparë, duke arresuar mijëra ushtarë e duke larguar nga punë mijëra zyrtarë shtetëror, pwrfshirë gjyqtarë e prokurorë./ Gazeta Blic
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...