Published On: 30 Korrik, 2016
Bota |

Erdogan i zemëruar me perëndimin: Askush nuk erdhi që të më ngushëllojë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se perëndimi duket ti shikojë punën e veta. Kjo deklaratë e Erdogan vjen pasi BE-ja dhe ShBA-të kishin shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me trajtimin e të akuzuarve për grusht shtet nga ana e qeverisë turke, shkruan Sky News.

Autoritetet kanë thënë se më shumë se 2,000 persona janë duke u ndjekur penalisht nën akuzën për fyerje të presidentit.

Duke folur për kritikat rreth goditjeve të tij pas grushtit të shtetit, Erdogan u shpreh: “Ata thonë se janë të shqetësuar. Shikoni punët tuaja. Shikoni veprat tuaja”.

Ai u ankua asnjë zyrtar i lartë perëndimor nuk e kishte vizituar Turqinë në prag të përpjekjeve për  grusht të shtet.

“Asnjë person i vetëm nuk ka ardhur për të më shprehur ngushëllime as Bashkimi Evropian apo nga Perëndimi”, tha Erdogan.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Erdogan , e din perendimi
  Me grusht vehti kush ia hini
  erdogan s takon ngushlimi
  Merre vehten pak me te mire
  Lyp si huri e gjaje noj bire
  Se spo te vjen hiq kohe e mire
  Si gadafit e pak ma veshtire !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...