Published On: 1 Gusht, 2016
Bota |

Erdogan arreston grupin e dytë të “puçistëve”

Një grup ushtarësh turk të dyshuar se ishin përpjekur të kapnin e Presidentin gjatë grushtit të shtetit të dy javëve më parë janë kapur në afërsi të Marmaris.

Rexhep Tajip Erdogan ishte në pushime në qytetitn jug-perëndimor në natën e grushtit të shtetit, por u arratis para bastisjes së hotelit të tij.

Forcat speciale i kanë kapur të arratisurit në një zonë të pyllëzuar, thonë raportet.

Dhjetëra mijëra njerëz janë arrestuar apo pezulluar nga postet ushtarake, gjyqësore, shërbimeve civile dhe arsimit pas përpjekjes për grusht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...