Published On: 27 Qershor, 2016

Erdhi Cari, Prishtina pa koment!

Shtatorja e Car Llazarit mbrëmë u vendos në zemër të Mitrovicës Veriore.

E gjatë gati 8 metra dhe me peshë prej 7.5 ton, shtatorja do të zbulohet vetëm pak ditë pasi kanë kaluar të gjitha afatet për lirimin e ‘Urës së Ibrit’, paralajmëruar nga pala shqiptare në bisedimet me Serbinë.

Përndryshe data e nesërme, 28 qershori, dita e “Vidovdan-it”, do të jetë ditë feste për serbët e Kosovës, ku do të organizohet edhe ceremonia speciale në zbulim të shtatores së heroit serb, Car Llazarit.

Për këtë veprim të serbëve, institucionet e Prishtinës zyrtare ende nuk kanë pasur “mundësi” deklarimi. /KosovaPress/

unnamed (1)

unnamed

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...