Published On: 4 Shkurt, 2016

Era e fushatës po ndihet kudo/ PDK thotë se ia ka marrë 100 simpatizues LDK-së, VV, dhe AAK-së

Të parët e PDK-së, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli kanë qëndruar sot në Kaçanik, në një takim ku edhe pati aderime nga AAK-ja, LDK-ja dhe Vetëvendosja.

I pari foli zëvendëskryetari, Kadri Veseli, sipas komunikatës së PDK-së, tha se ky takim përkon me shënimin e 16 vjetorit të aktivitetit të PDK-së, ndërsa theksoi se jemi krenar që Kaçaniku për 16vjetë ka qenë Kaçaniku i fitores e suksesit dhe ishte model për komunat tjera, transmeton Koha.net.

Veseli ka folur edhe për autostradën e cila përshkon Kaçanikun dhe të mirat që sjell ajo për qytetarët e kësaj ane, ndërsa me theks ka folur për fuqizimin e PDK-së, ndërkohë që ka thënë se gjykojmë sjelljet që e fyejnë qytetarin, dëmtojnë pronën publike dhe dëmtojnë të mirat dhe shtetin e Kosovës.

Kurse Hashim Thaçi, sipas po të njëjtës komunikate, tha se PDK-ja i ka dhuruar kuptim filleve të pluralizmit në Kosovë.

Thaçi foli edhe për situatën e përgjithshme politike në vend.“Fitoret janë vullnet i votës së lirë. Se kush e qeverisë vendin vendosin qytetarët dhe kutitë e votimit, e jo molotovi e gazi lotsjellës” tha Thaçi, ndërsa foli edhe për ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, liberalizimin e vizave, dhe themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, si dhe pengesat që ka bërë opozita në përshpejtimin e këtyre proceseve.

Ai përsëri tha se zgjedhjet do të mbahen kur të përfundojnë mandatet e zgjedhjeve të fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...