Published On: 16 Shkurt, 2016

Enver, ti je?

Kryeministri Edi Rama është kritikuar shumë kohët e fundit për autoritarizmin e tij në Partinë Socialiste dhe për faktin se po përpiqet të shmangë garën për kyretar me rivalin e tij direkt Ben Blushi.

Sigurisht, Rama ka në favor të tij shumicën dërrmuese në Kongresin e PS-së si dhe në çdo forum tjetër të partisë.

Mirëpo sikur qoftë edhe një minorancë e papërfillshme të shprehej me votë kundër tij, kjo mund të nxiste edhe të tjerë që mund të jenë stepur deri tani, që ta shfaqnin publikisht pakëanqësinë e tyre.

Kështu që, sipas rregullit te real politikës, është më mirë të ekzistojë një përshtypje se nuk ka asnjë kundërshti të brendshme, duke i shamngur zgjedhjet, se sa të zhvillohen ato dhe të shprehet një kundërshti ndaj Ramës, sado e vogël.

Ndërkohë Rama shkarkoi sot ministrin e Financave Shkëlqim Cani.

Sipas disa mediave shqiptare, ky i fundit e mësoi këtë lajm nga televizori, ndërsa mediat amerikane thonë se shkarkimi u bë pa motivacion.

Sakaq, në rrjet po bën bujë një foto ku Ramën e krahasojnë me mall me Enver Hoxhën.

Edi-Rama-1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...