Published On: 28 Tetor, 2016

Enver Hoxhaj: Zgjatja e paraburgimit për Nehat Thaqin akt i papranueshëm

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj vazhdimit të paraburgimit të drejtorit të Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaqi nga autoritetet serbe.

Në reagimin e publikuar në llogarinë e tij në Twitter, Hoxhaj ka shkruar se ky akt është i papranueshëm dhe e dëmton procesin e normalizimit të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë.

“Vazhdimi i paraburgimit për Nehat Thaqin nga autoritetetserbe është i papranueshëm dhe e dëmton procesin e normalizimit të marrëdhënieve”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

Nehat Thaqit i është vazhduar sot paraburgimi nga autoritetet serbe edhe për 30 ditë .

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...