Published On: 3 Qershor, 2016

Enver Hoxhaj jep dorëheqje nga posti i deputetit

I sapoemëruar në postin e Ministrit të Jashtëm, Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit të Kuvendit të Kosovës.

Dorëheqja vlen edhe për drejtimin me Komisionin për Politikë të Jashtme të Kuvendit, që ai e kishte udhëhequr që nga fillimi i kësaj legjislature, transmeton Koha.net. Vendimet e reja në kabinetin qeveritar i ka konfirmuar në orët e mbrëmjes edhe kabineti qeveritar.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, pas konsultave dhe pranimit të propozimeve nga partneri i koalicionit qeveritar, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka emëruar në postin e zëvendëskryeministrit të parë, Hajredin Kuçin, i cili njëherësh do të jetë ministër i Drejtësisë. Kryeministri Isa Mustafa, po ashtu, ka emëruar Enver Hoxhajn në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës.”, thuhet në një komunikatë të qeverisë.

Vendin e Hoxhajt në parlament do ta zë Fatmir Xhelili.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...