Published On: 7 Qershor, 2016

Enver Hasani do të dalë para gjykatës pa “imunitet”

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, këtë javë do të pranojë ftesën për t`u përballur me akuzat për falsifikim të dokumentit zyrtar dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare në kohën sa ishte në krye të Kushtetueses.

Gjykata Themelore e Prishtinës ka konfirmuar për “Kohën Ditore” se tashmë kanë proceduar me çështjen pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila e ka hedhur poshtë ankesën e Hasanit për mbrojtje të ligjshmërisë.

Procedura gjyqësore ndaj tij pritet të fillojë si çdo procedurë tjetër, duke mos e ngritur çështjen e imunitetit.

 Kjo mund të bëhet vetëm nëse kërkohet ndërkohë nga palët. Kryetari i gjykatës së shkallës së parë, Hamdi Ibrahimi, ka thënë se kanë vendosur për procedimin e rastit.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...