Published On: 27 Shkurt, 2016

Ëndrra e LDK-së me Isa Mustafën mori fund!

 

Shembne Thaçin dhe do të bindeni, se miqësia jonë me Amerikën do të jetë shumë më e mirë, më e pastër, dhe vërtetë sipas mblatimit rugovian!

Dështimi në kurthën në të cilën ka rënë Isa, mund të jetë po aq vrastare për LDK-në, në mos edhe më trishtuese!

Nuk ka më rrugë për LDK-në. Ëndrra me Isa Mustafën e LDK-së merr fund. Nuk ishte i paparashikueshëm. Siç veproi në Prishtinë duke u pasuruar pa masë, duke e zhytur në kaos urbanistik dhe rreziqe njerëzore Prishtinën për 50 vite, tashmë edhe LDK-në e futi në krizë.

Ai dje i detyroi deputetët që të votojnë pro Thaçit, që të zgjidhet president. Qëndrimi i tij që nuk njeh parimet rugoviane u konfirmua, në shumë mënyra.

I mbetet deputetëve të familjeve të viktimave të vrasjeve politike, që të ndërgjegjësohen ose të mbesin të turpëruar për jetë.

LDK-ja nuk e meriton këtë, elektorati i saj nuk e don Hashim Thaçin president, dhe nuk mund të pajtohet se ai u zgjodh me vota të LDK-së e në emër të Ibrahim Rugovës dhe të dhjetëra bashkëpunëtorëve e personaliteteve të Rugovës e LDK-së.

Ndërsa, ata që sot po turpërojnë nuk do të mund ti marrin më vota trupës rugoviste që të rizgjidhen deputet!

Ende ka si duket budallenj që besojnë se demokracinë e bëjnë numrat. Numrat gjithmonë kanë vlerën e vet, dhe mund t’ju ngulfasin’, ashtu si një armatë e tërë pushton gjysmën e globit, por sado e madhe qoftë, nuk arrin dot në pjesën tjetër. Pra, nuk ka pasur bota kurrë një perandori të përbotshme, pavarësisht numrave, pavarësisht epërsisë së fuqisë, dhe pavarësisht epërsive të tjera kulturore dhe teknike.

Dhe duke u bazuar në këtë fatum, edhe kryeheroi ynë Gjergj Kastrioti Skënderbeu ndërtoi strategjinë mbrojtëse dhe doli fitimtare në tërë mbretërinë e tij për më shumë se 25 vjet, dhe Kruja rezistoi përplot 35 vjet.

Të njëjtin kult dhe vetëdije e ngritën rilindësit! Shqiptari i vetvetes, shqiptari i tokës së shenjtë të tij! Dhe e ripërtëriu Ibrahim Rugova në një dimension të ri dhe thuaja të gjithëkohshëm!

Ndërsa, sot janë ngjallur lugetërit, mamlukët dhe kush jo, dhe që të gjithë thërrasin për humbjen e këtij identiteti, madje edhe në emër të demokracisë, edhe në emër të perëndimit, e bile edhe të Amerikës! (Se Amerikën po e identifikojnë me Thaçin kemi shkruar para pak ditësh. E këtë mundohen ta shesin veç një shtresë injorantësh të thellë).

Vetëm këta e ditkan se çka na bën hair neve shqiptarëve, vetëm këta të pa identitet, e madje gjakpërzier e shumë prej tyre të shitur, këta që kanë falimentuar në shpirtin e tyre, duan ta vrasin edhe atë pak shqiptari që ka ngelur!

Pra, të pajtohesh se ata që deri dje i keni akuzuar për hajna, plaçkitës, uzurpator, dhe madje edhe për vrasës, si mbrojtës të amerikanizmit në Kosovë, kjo vërtetë është neveritëse, jo vetëm për intelektualët, por edhe për këdo që ndihet amerikan, edhe për shqiptarët tanë atje.

Ti thuash amerikanëve se ne po e zgjedhim në krye të shtetin sinonimin e të gjitha të këqijave të numëruara tani, dhe me vite të tërë nga kjo shoqëri, do të ishte një ogur i zi për Amerikën, dhe rrëzim në greminë për demokracinë!

SHQIPTARI.EU

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ramadan Sefedini thotë:

    Pa ja hjekur një pikë dhe presje shumë e vërtetë se e vërtetonë ketë edhe teleivizoni i Putinit. Dy dit më parë u vërtetuar në një “Konferencë për korrupcionin në Kosovë” dhe aty Hasan Preteni tha:”Ne kemi 4700-zyrtar të lartë shtetëror që shumë pakë kan deklaruar pasurin dhe sot Kosova e rradhitur me notë 3,3 dhe rradhitet e fundit në botë atje ku është Maldovija”. Arqitekti i kësajë faqe të zezë ish-kryeministri i djeshem dhe presidenti i sodit z. Thaçi. Dersa në hapsiren gjithëshqiptare nuk funkciononë intelgjenca e paster shqiptare. 1. S’ka Miqësi të paster. 2. S’ka BE- me tavolinat plotë se si zhduket ndotja e ambienti……në koordinim me zhdukjen e papunësisë dhe narkomanisë. Kur BE-ja nuk njeh ma thaça që e çojnë vëndin në shtetin ma te korruptuar dhe papunsinë 65% (përqind) si H. Thaç…por i thojnë troçë: “Bollë e ke provuar mbrenda 3-vitev dhe ma STOP se ty te duhen edhe 30-vite por je si mulliri pa drith dhe kotë se koti”. Miqet tanë i kan dy rrugë me BE-në: 1. E dojnë Kosoven dhe Shqiprinë në gjirin e Maldavisë dhe për apetitet e gllobrusve tanë…..ja e kanë me Thaçin dhe thaça. 2. E dojnë një Kosovë dhe Shqiperi siçë e dojnë miqet e vërtetë dhe të gurit të oxhakut dhe mbrenda një viti me u pranuar në NATO-BE-në dhe UNE-sko….Le ta kerkojnë intelgjencen e sofres: NOL-KLINTON-RUGOV.vetem atëherë ua dojnë të miren vetes….iqve dhe …..njerëzimit…!!! Nese jo kështu: “Do jemi si “mulliri pa drithëra” si në monizem dhe ndotjen e ambientiti edhe ma zi e ma keqë……………..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...