Published On: 3 Korrik, 2016

Ende s’ka të arrestuar për shpërthimin në Pejë

Policia e rajonit të Pejës ende nuk ka të dyshuar për incidentin e ndodhur pas mesnate në qendër të Pejës, ku mbrëmë në një lokal shpërtheu një granat dore.
Këtë informacion e ka konfirmuar zëdhënësi i rajonit të Pejës, Xhevdet
Ibra, i cili tha se Policia e Kosovës menjëherë kanë dal në vendin e
ngjarjes, duke e informuar edhe Prokurorin e shtetit por për fat të keq
ende nuk ka asnjë të arrestuar madje, as të dyshuar.

Incidenti i mbrëmshëm kishte ndodhur në qendrën e Pejës në lokalin e quajtur “ Bashqe”, ku mbeten dy të lënduar, ku njeri nga ta tash më është jashtë rrezikut për jetë dhe është liruar për në shtëpi, kurse, tjetri ende është duke u trajtuar në Qendrën Emergjente në Prishtinë.

Lidhur me gjendjen e këtij të fundit, KosovaPress ka tentuar të marrë informacione në QKUK, por dy zyrtarët për informim nuk janë përgjigjur./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...