Published On: 6 Gusht, 2016

Ende nuk ka vlerësim të dëmeve pas sulmit me zollë ndaj Kuvendit

Ndonëse kanë kaluar dy ditë qëkur Kuvendi i Kosovës është sulmuar me zollë, Kuvendi ende nuk e ka formuar komisionin për vlerësimin dhe regjistrimin e dëmeve të shkaktuara nga ky sulm.

Kjo për faktin se Policia e Kosovës ende nuk ka përfunduar fazën e regjistrimit dhe incizimin e vendit të ngjarjes.

Edhe gjatë ditës së shtunë Policia ka vazhduar hetimin e vendit të ngjarjes për të kuptuar  detaje të cilat mund të ndihmojnë në zbardhjen e rastit, njofton Tribuna.

E komisioni i Kuvendit për vlerësim të dëmeve mendohet të  formohet tek javën që po vjen, kur edhe pritet që Policia t’i kryejë procedurat hetimore  në vendin e ngjarjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...