Published On: 4 Korrik, 2017

Emrat-Ja kush votoj pro Bashës dhe ata që u tërhoqën!

Debatet kanë shoqëruar mbrëmjen e së hënës mbledhjen e kryesisë së PD-së që në fund të saj miratoi dy kandidatura për garën e kreut të Partisë Demokratike.

Që në fillim të saj, grupi kundër Lulzim Bashës në PD, lexoi disa kërkesa që kërkonin ndryshimin e rendit të ditës. Por pas këtyre kërkesave ka pasur debate të ashpra mes anëtarëve të kryesisë së PD-së, ata që mbështesin Bashën dhe ata që ishin kundër.

Në fund kërkesat e opozitës janë hedhur në votim të hapur, duke u rrëzuar poshtë.

Në këtë votim u bënë publikë edhe anëtarët e kryesisë së PD-së që janë kundër Bashës dhe të atyre që ishin kundër, por duket se tani janë tërhequr nga pozicionet e para.

Votuan kundër Bashës:

Zana Guxholli

Majlinda Bregu

Valbona Mezini

Arben Imami

Tomorr Alizoti

Arben Skënderi

Endira Bushati

Belind Këlliçi

Gent Malko

Sherefedin Shehu

Jamarbër Malltezi
Abstenuan

Arben Ristani

Fatbardh Kadilli

Enno Bozdo

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...