Published On: 23 Gusht, 2016

Emocionuese: Këngëtaret turk këndojnë këngën shqipe “Oj Kosovë oj nana ime” (Video)

Kënga “Oj Kosovë oj Nana ime” është interpretuar nga dy këngëtar të famshëm në Turqi me prejardhje shqiptare gjatë vitit 1993.

Këngëtarja e mirënjohur me prejardhje nga Shkupi, Emel Sayin dhe këngëtari me prejardhje nga Gadimja e Lipjanit me shumë emocion kanë kënduar këngën dhe këtë emocion e kanë përcjell edhe tek publiku, ku shihet se e tërë salla është ndritur në këmbe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...