Published On: 29 Shtator, 2016

“Emin Beqiri dhe Nazmi Salihi, janë kokat e krimit në Kosovë!”, drejtues të Krimeve Ekonomike në polici

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka thënë se pa një dekriminalizim të Policisë së Kosovës, nuk luftohet krimi i organizuar në këtë vend.

Ai në emisionin Rubikon të KTV-së ka thëksuar se “Emin Beqiri dhe Nazmi Salihi, dy nga drejtuesit e Policisë së Krimeve Ekonomike janë kokat e krimit në Kosovë:

Sipas tij, këta dy i përgjigjen direkt Adem Grabovcit dhe Elmi Reçicës, raporton Gazeta Blic.
Molliqaj ka theksuar se pos Emin Beqirit, edhe drejtori I Policisë, Shpend Maxhuni dhe disa drejtues tjerë të këtij institucioni nuk kanë arritur që ta kalojnë testin e pastërtisë nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës.

Ai ka theksuar se Maxhuni emërohet drejtor i Policisë së Kosovës pa konkurs, vetëm pak ditë pas arrestohen zyrtarët e VV-së.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Pajtohem me ty por AMA Ti je inkriminuenga Rexhep Selimi dhe sigurisht që ta ka zan bishtin s’ke qafe pa Ju bind?

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...