Published On: 17 Janar, 2016
Bota |

Emigrantët protestojnë në Gjermani, kundër dhunës dhe racizmit (Foto)

  • Pas protestave kundër refugjatëve, të cilët sulmuan seksualisht disa femra në natën e Vitit të Ri, janë organizuar refugjatët për të kundërshtuar dhunuan.

Në qytetin Shtutgart, qindra refugjat kanë mbushur rrugët, për të protestuar kundër dhunës dhe racizmit, transmeton Telegrafi.

Ata u kanë dhënë lule femrave, ndërsa kanë kundërshtuar ashpër dhunën seksuale, që kanë kryer një grup emigrantësh.

Në pankartat e refugjatëve, janë shkruar mesazhe kundër dhunës dhe racizmit, ndërsa është kërkuar që të respektohen të drejtat e tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...