Published On: 7 Qershor, 2016

Eliminohet Avni Zogiani nga gara për drejtor të AKK. Ja kush e vazhdon garën!

Aktivisti i shoqërisë civile, i cili ishte kritikues i veprimeve të institucioneve, Avni Zogiani është eliminuar nga gara për drejtor të Agjencisë Kundër Korrupsionit.

Gazeta Blic ka marrë vesh se Komisioni Parlamentar ka përzgjedhur dy kandidatë në garën e mëtutjeshme për drejtor të këtij agjencioni. Shaip Havolli dhe Burim Sadiku janë emrat që Komisioni i ka përzgjedhur në listën e ngushtë për drejtor të AKK-së.

Avni Zogiani ështe eliminuar nga gara, ka thënë ky burim i Gazetës Blic. Merret vesh se gjasat më të mëdha për të ardhur në krye të këtij agjencioni i ka Havolli.

 “Shaip Havolli i ka gjasat më të mëdha për të ardhur në krye të këtij agjencioni”, tha ky burim.

Mbedhja e komisionit në përzgjedhjen e kandidatëve ka zgjatur më shumë se shtatë orë. Ndryshe, AKK që nga themelimi, për dy mandate është udhëhequr nga Hasan Preteni./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...