Published On: 13 Janar, 2016

Ekziston një klub i cili e ka mposhtur Barcën në të gjitha ndeshjet (Foto/Video)

  • Barcelona është klubi i shekullit XXI, por në shekullin e kaluar fatkeqësisht katalunasit ishin një klub mesatar dhe lehtë i kalueshëm.

Ekziston një klub evropian i cili gëzon epitetin e të pamposhturve kundër Barcelonës.

Dundee United është një klub skocez i cili ka një rekord fitores 100 për qind kundër klubit spanjoll.

Ata nga katër ndeshjet kanë katër fitore, ndërsa më poshtë keni rezultat.

1966-67 Inter-Cities Fairs Cup, ndeshja e parë: FC Barcelona 1 – 2 Dundee United. Ndeshja e dytë: Dundee United 2 – 0 FC Barcelona.
1986-87 UEFA Cup: Ndeshja e parë, Dundee United 1 – 0 FC Barcelona.

Ndeshja e dytë, FC Barcelona 1 -0 Dundee United. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...