Published On: 20 Korrik, 2016

Ekzaltimi i deladashëve  

 

 

Gani Qarri

Vetëm brenda 72 orësh, “sulltan” Erdogani, përjashtoi nga puna mbi 50 mijë veta në mesin e të cilëve edhe 15 mijë kuadro arsimor. Ai burgosi mijëra të tjerë, duke quar në rreth 60 mijë veta numrin e të pësuarve, që nga i ashtuquajtur puq ushtarak në shtetin turk.

Megjithatë pa marrë parasysh karakterin dekadent e diktatorial dhe antishqiptarizmin e papërmbajtur të sulltan Erdoganit, qysh para ardhjes së tij në krye të shtetit turk, apo që nga çlirimi i Kosovës nga Serbia, gjatë 17 viteve në liri, atdheu ynë shqiptar, nga imam të rrezikshëm turko & arabofil, është kthyer në Pazar puro, alla-turk, për prishjen e pariparueshme të etnisë sonë shumë shekullore.

Ka mbi një dekadë që imamët më gjakprishur që njeh historia e këtij trualli, sipas dëshirës së Erdoganit e kanë shndërruar Kosovën, jo në një laborator të ngushtë por në një kazan gjigant për bastardimin kombëtar të sa më shumë shqiptarëve.

Tash e sa kohë, sipas udhëzimeve më të pështira sllavo-turke, imamët e lartcekur të dëshmuar si antikombëtarët më të përbetuar, degjenerojnë gjenerata të tëra shqiptarësh të rinj, për gatimin nga ta, turko-arabë fals.

Kështu, pas veprimit të gjatë e të papenguar të imamëve gjakprishur, në Shqipëri, Kosovë, Iliridë dhe trojet tjera etnike  shqiptare, nuk mund të thuhet fare se ishte befasues as i rastësishëm ekzaltimi i trisht pro Erdoganit i një numri, mjerisht jo të vogël shqipfolësish me marramendje deri në masturbim etnie,si pasojë e infektimit sëmundjengjitës me nostalgji arabo-aziatike, injektuar me arrogancë nga këta hoxhallarë anti-shqiptar dhe rrogëtar të mirëpaguar dyfishë, nga Serbia dhe Erdogani.

Për turpin tonë njerëzor e kombëtar, pas ngjarjeve më të reja të të ashtuquajturit grusht-shtet në Turqi, marrëzia pro Erdoganit, si asnjë herë më parë, u shfaq edhe në Kosovë me ekzaltim të stërtepruar.

 Por ajo që la pa mend me shkallën e sikletshme të ekzagjerimit të çmendurisë erdoganeske në të gjitha trojet shqiptare, si çdo herë  u manifestua nga shqipfolësit (muslimano-makedonac) të FYROM-it, të cilët vërtetë nuk e dinë më as vet se çfarë janë, deledashë që kanë humbur çdo lidhje me origjinën e tyre etnike, kthyer në turp të pariparueshëm për gjithë kombin shqiptar.

Grup të bastarduarish, të hipnotizuar gjatë nga hoxhallarët halldup që nuk njohin komb as atdhe, masturbuar tërësisht në turko-arab, dhe nuk e ndjejnë më veten shqiptar.

Të ndikuar nga po këta hoxhallarë gjakprishur, të rinjtë shqiptar në Kosovë e sidomos ata të bashkëkombësve tanë në Iliridë, ka kohë që inspirohen hapur për pjesëmarrje në luftëra të huaja si në Siri dhe Irak, kurse bashkëkombësit tanë atje, janë kthyer në rob klasik, të nënshtruar plotësisht ndaj pakicës sllavo-maqedone, të cilët edhe pse autokton dhe në vend të vet, vazhdojnë të jetojnë pa asnjë liri kombëtare e njerëzore, duke kaluar gjithë kohën me b… përpjetë nëpër xhami, ani pse shtypen e keqtrajtohen brutalisht, ata heshtin e nuk bëzajnë as kur vriten e përndiqen si minjtë, nga sllavo maqedonasit.

Turmat e tilla(shqipfolëse) nuk brengosen as atëherë kur familjet dhe fëmijët e tyre nuk guxojnë të dalin lirisht në rrugë, as kur nuk mund të vizitohen pa tremë  në institucionet shëndetësore, apo edhe kur vet me bashkëfamiljarë nuk mund të qëndrojnë të lirë e pa frikë në shtëpitë e veta, prej nga disa herë kemi pasur rastin ti shohim në televizion dhe mediat publike, sesi sllavomaqedonët në gjysmë të natës i nxjerrin zhagas nga dhomat e gjumit bashkë me gratë e zdeshura, ku ata të paktën pretendojnë të jenë burra të denjë, por që megjithatë as aty, nuk i lënë të flenë njerëzisht me to.

Pizdo-burrecat e tillë shqipfolës të metamorforizuar turpërisht në turko-arab, nga hoxhallarët më antikombëtar që njeh historia e këtyre trojeve, nuk ndjehen të gjallë as kur vihen në pyetje shtëpitë e familja dhe jeta e fërmijëve të tyre, nën FYROM, kurse në anën tjetër, pikërisht këta deledashë të shartuar-shkart (shartuar gabim) ngritin zërin deri në kupë të qiellit, në mbështetje të Erdoganit edhe kur ky tiran aziatik burgosë e përndjekë mijëra shqiptarë.

Pas spastrimit të përkrahësve të Fetollah Gylenit qysh në vitin 2003, kur Erdogan edhe u prish me të, pasi u forcua vet në pushtet, me inskenimin e puqit më të ri, shihet qartë se ky sulltan bastard turko-osman, tanimë nuk ka asnjë qëllim tjetër përpos nënshtrimit të përhershëm dhe shtypjes së vazhdueshme të shqiptarëve të cilët pas më tepër se një shekulli heshtjeje, sapo provuan që aty këtu, më në fund të deklarojnë se as gjaku i tyre nuk bëhet ujë dhe ata ndjehen shqiptar.

Mendësia e turmave të jashtëqitjes erdoganesko-shqipfolëse nuk ndryshon qëndrim, as kur politikan të shquar dhe mediat më të njohura botërore njoftojnë për inskenimin e këtij të ashtuquajturi puq ushtarak nga kara-sulltan Tahyp Erdogani vet, ani pse ai kësaj radhe për qëllim nuk ka asgjë më pakë se eliminimin e tërësishëm të elementit shqiptar nga organet e drejtësisë, ato ushtarake dhe administrata shtetërore në Turqi, turmat e masturbuara me shurrë të mëngjesit,prapë festojnë, duke u gërvallur edhe një herë tmerrësisht shqip në përkrahje të sulltan Erdoganit, pa e ditur se çfarë bëjnë.

Çuditërisht tirani turk Erdogan, brohoritet nga grupet e deledashëve shqipfolëse në trojet tona edhe kur ai vazhdon egërsisht burgosjet masive dhe spastrimin pothuajse të tërësishëm të elementit shqiptar nga administrata ,ushtria dhe organet tjera shtetërore, nga droja se ata një ditë mund të forcohen në pushtet e administratën vendore, në atë masë sa të mos frikohen më, të kërkojnë edhe pranimin e gjuhës shqipe dhe njohjen e përkatësisë kombëtare të miliona shqiptarëve, për qindra vite tërësisht të nënshtruar e përbuzur në shtetin turk.

Megjithatë, të frymëzuar nga hoxhallarët më antikombëtar që njeh historia jonë bashkëkohore, të cilët në çdo vend tjetër të botës, do të burgoseshin që moti për tradhti të lartë kombëtare,do tu hiqej me urgjencë shtetësia e keqpërdorur në dobi të shteteve të huaja dhe dëboheshin menjëherë si element tradhtar e turbullues,në vendet arabe, turmat e pavetëdijshme të deledashëve shqipfolës, nën ndikimin e opiumit turko-arab të injektuar dinakërisht nga hoxhallar sojsëz si të lartcekurit, kërcënimet e hapura lëshuar ndaj shqiptarëve të punësuar në organet e sistemit civil e shtetërorë turk, nga vet Erdogani, i festonin çmendurisht si “fitore” edhe në trojet shqiptare.

Sikur mos të mjaftonin të gjitha këto, jo pak “pizdo”-burreca shqipfolës, veçantë nga FYROM-i, të cilët kanë shitur lirë çdo gjë ,madje edhe b… e tyre dhe çdo vlerë kombëtare e njerëzore, të cilët pa fije turpi spostojnë si prostituat prapanicat e zbuluara dhe të ngritura ditë e natë përpjetë, pikërisht ky soj të masturbuarish, mëtojnë ti kritikojnë “ashpër” shqiptarët e Kosovës pse nuk duan për asnjë çmim të konvertohen si ata, nga shqiptarë evropianë, në turko-arab afrikano aziatik.

Për të qenë fatkeqësia edhe më e madhe, po ky lloj gjallesash të mjera, jo vetëm që nuk e shohin veten se në çfarë gjendje katastrofale kanë mbetur vet, por duan të na “parfymosin” me “erën e urryer vdekjeprurëse të robërisë së tyre” edhe neve në Kosovë,duke na thirrur me “kërcënim” që ta masakrojmë lirinë tonë të shumëpritur, të arritur fatmirësisht me ndihmën e jo-turko-arabëve, por të SHBA-s, e NATO-s, si dhe shumë gjak e sakrifica vetanake kombëtare, dhe të tjetërsohemi edhe ne kombëtarisht , sikur të mos kishim luftuar qindra vite për lirinë tonë kombëtare, por për bastardim të menjëhershëm në turko-arab, sapo të çlirohemi me ndihmën e SHBA-s, nga Serbia.

Zoti nuk qon askënd në xhenet pse dikush si ju me sy në ballë dëshiron të mbetet përgjithmonë rob, shitet dhe bëhet rrogëtar i turkut, sllavobullgarëve apo serbit. Zoti qon në xhenet, ata që dinë ta fitojnë lirinë e vet, ruajnë gjuhën e kombësinë që i takojnë dhe nuk rrinë ditë e natë me b… përpjetë….duke pritë nga qielli që ti çlirojë dhe japë ato që nuk i kanë.

Ndaj, shqiptarët kudo janë duhet të luten që më në fund edhe këto krijesa të përhumbura shqipfolëse të vetëdijesohen dhe marrin qëndrim njeriu, ç ‘mpihen përfundimisht nga utopia dhe sakatllëku i gjunjëzimit të gjatë aziatiko-afrikan, ngriten e përpiqen si burrat për çlirimin e vendit të vet dhe nuk rrinë më rob të përjetshëm, mbrojnë me dinjitet atdheun, shtëpitë e familjet e veta dhe garantojnë si prindër të vërtetë jetën e fëmijëve të tyre seriozisht të rrezikuar nga pushtuesi.

Deledashë të degjeneruar kombëtarisht që pa kurrfarë turpi, mundohen të na poshtërojnë edhe neve me thirrjet e tyre prej robi nga pozitat e shëmtuara përulëse turko-arabe me kokën e futur si struci nën dhe, për tu bërë edhe ne të pa komb e pa të gjini, deledashë si ata, në vend të kënaqësisë përrallore të jetës tonë të lirë, që tash e sa vite e gëzojmë, jetë të cilën ka ditur ta krijoj veç i madhi Zot, jo për njerëz të nënshtruar dhe me identitet të humbur, që nuk dinë gjë tjetër veçse të rrinë ditë e natë me b… përpjetë, por vetëm për njerëz me shpirt sakrifikues, që njëmend përpiqen e luftojnë me gjithë zemër, që ta arrijnë me çdo çmim, çlirimin dhe meritojnë jetën në liri të vërtetë. 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...