Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

Ekstremisti islamik që të bënë thirrje për sulme dyfish më shumë, se sa vëllezërit e tyre në Francë

I ashtuquajturi Shteti Islamik (ISIS) ka publikuar një video duke kërkuar nga njerëzit që të përdorin stilin e njëjtë të sulmeve sikurse në Paris, edhe në Marok dhe Afrikën Veriore.

Personi i paidentifikuar në video u bënë thirrje ekstremistëve islamik që të bëjnë dyfish më shumë se sa vëllezërit e tyre që bënë në Francë.

Në veçanti, grupi terrorist dëshiron që ta shoh qeverinë marokene dhe tuniziane  të përmbysur, shkruan Dailymail, transmeton lajmi.net.

Sipas Jerusalem Post, kjo nuk është video e vetme në të cilën kurajohen ekstremistët islamik për sulme ndaj njerëzve të pafajshëm./lajmi.net.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...