Published On: 15 Janar, 2016

Ekstradohet shtetas i Maqedonisë i dyshuar për rastin e Kumanovës

  • Sot nga Serbia është ekstraduar një shtetas nga Maqedonia i dyshuar për veprat penale “organizim të terrorizmit” të nenit 394-a dhe “terrorizëm” të nenit 394-b të Kodit penal lidhur me ngjarjet e “Lagjes së trimave”, ka njoftuar Prokuroria publike.

“Deri në fund të muajit tetor të vitit të kaluar, Prokuroria publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit ka zgjeruar hetimet lidhur me ndodhitë e Kumanovës më 9 dhe 10 maj 2015…”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...