Published On: 17 Tetor, 2016

Eksperti i UFO-ve i kishte dërguar një mesazh nënës së tij, pak para vdekjes së tij!

Max Spiers, një britanik ufolog dhe teoricien konspiracioni, i kishte dërguar nënës së tij një mesazh, pak ditë para vdekjes së tij, duke i thënë “Nëse diçka ndodh me mua, hetojeni”.

Spires, 39, me origjinë nga Canterbury, u gjet i vdekur në Varshavë në qershor.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, autoritetet lokale thonë se ai vdiq nga shkaqe natyrore – por nëna e tij ka thënë gazetarëve se ka dyshime mbi aktgjykimin.

 Vanessa Bates, një mësuese e anglishtes, ka thënë: “Ai ishte duke bërë një emër për veten e tij në botën e teoricienëve konspirativ dhe ishte ftuar për të folur në një konferencë në Poloni në korrik.

“Ai ishte duke qëndruar me një grua që ai nuk e kishte njohur për kohë të gjatë dhe ajo më tha se si ajo e gjeti atë të vdekur në divan.

“Por unë mendoj se Max ishte dërguar në disa vende të errëta dhe kam frikë se dikush donte që ai të vdiste”.

Vërejtjet e zonjës Bates kanë shkaktuar edhe spekulime në internet në mesin e teoricienëve konspirativë.

 Scott C Waring ka thënë: “Kjo është me të vërtetë e çuditshme. Duket se studiuesit e UFO-ve tani janë në shënjestër, ndoshta për të ngadalësuar shkallën e informacionit të rrjedhur në publik”.

Megjithatë, autori dhe gazetari Nick Pope, i cili ka hetuar fenomenin UFO për Ministrinë e Mbrojtjes në vitet e nëntëdhjeta në Britani ka thënë: “Vdekja e Max ishte një tragjedi”. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...