Published On: 11 Gusht, 2016

Ekspertët Isufi dhe Bulliqi, Qeveria dhe Komisioni për demarkacion po e fsheh të vërtetën për tetë mijë hektarët

Të nderuar miq,

Deklarata e Komisionit Shtetëror për shenjëzimin e vijës kufitare me Malin e Zi se në mënyrë jo politike dhe joprofesionale nuk dihet se cilës zonë kadastrale i përkasin (duhet ti shtohen) 8000 ha, deklaroj se këtë gjë e din Komisioni edhe qeveria.

Para pak dite së bashku me z. Bulliqi kemi publikuar harten e zonave kadastrale të KSA të Kosovës të vitit 1974 ku saktë dihet cilave zona kadastrale iu merret territor.

Ftoj Komisionin shtetëror, përfaqësues të qeverisë, hartograf vendor dhe ndërkombëtar që ta analizojmë në detaje këtë hartë, vërtetësinë shkencore dhe juridike si dhe orgjinalitetin e saj dhe të konstatohet humbja e territorit.

Nuk besoj që dikush ka frikë nga kjo analizë, ejani të ulemi dhe profesionalisht ta analizojmë dhe vërtetojmë gjendjen. Ne jemi të gatshëm, po ju?

Florim Isufi & Shpejtim Bulliqi

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Bekim thotë:

  Kufini asht ne qkorr dhe ne kull te vorret ose te antena bash ne koder e din gjdo femi edhe ne djep se politikanat ton I kan mbush xhepat pare tuj shit tokat tona qe te paret ton I Kan mbrojt me pushk si Bajram Shari ska gaskins e shum te tjer .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. basridemiri thotë:

  Dokumentet janë n♪7 favorin e juaj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...