Published On: 6 Maj, 2016

Eksperimenti rrëqethës, anakonda gëlltet shkencëtarin! (Video tjera)

 

Shumë tregime dhe filma janë xhiruar për gjarprin gjigant anakonda, i cili jeton më së shumti në lumin Amazona. Më herët Discovery Chanel ka bërë edhe një xhirim në të cilin është përfshirë me vetëdëshirë një shkencëtar i veshur me veshje të fijeve carbon fiber për t’iu përshtatur frymëmarrjes dhe me helmetë, i cili është transmetuar në kanalin televiziv. Anakonda arriti ta përpijë trupin e shkencëtarit Paul Raspolie, por në momentin kur deshi t’ia përpijë edhe kokën, e ndalën. Qëllimi ishte që të studiohet i tërë spektakli i përpirjes së anakondës, meqenëse Paulit i kishin vendosur disa kamera në trup, por frika e studiuesve ishte më e madhe se ai nuk do ti mbijetonte eksperimentit, prandaj e stopuan anakondën dhe e ndalën xhirimin, i cili shkaktoi pakënaqësi te shikuesit.

 

Shikoni: Anakonda gjigante-gjarpri Piton mbyt dhe përpinë drenin

https://www.youtube.com/watch?v=Li44KSuiueE&feature=share

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...