Published On: 24 Shkurt, 2016

Ekskluzive: Vrasësin e kolonelit, Tanin e paguan me 300 mijë marka, Ibrahim Kelmendi, Hashim Thaçi dhe Xhavit Haliti (Video)

Shqiptari.eu vazhdon me rrëfimin ekskluziv për vrasjen e Kolonelit, duke zbuluar edhe urdhënësit dhe duke dhënë detajet për autorin ekzekutor.

Por, para se të ndodhte atentati kishte një përpjekje tjetër të marrë, që po ashtu lidhet me darkën e fundit, të kolonelit.

Dikush që kishte nën kontroll disa eprorë, i kishte nxitur në qendrat stërvitore që tinëzisht të kërkonin të mbahej një takim i ushtarakëve për të votuar heqjen apo shkarkimin e kolonelit Ahmet Krasniqi. Pra, kjo ishte një përpjekje për puq të brendshëm nga disa ushtarakë të FARK-ut, pasi për Bukoshin dhe Ibrahim Kelmendin, dihej se ata ishin iniciues faktik.

Muaj më pas do të jenë ushtarakët besnik të Ahmetit, pra të FARK-ut, që do të merrnin përgjegjësinë të futeshin pa urdhër të Ministrisë, që të futeshin në Kosovë, dhe do të jenë po tri brigadat e themeluara nga Ahmeti, që e bën thyerjen e kufirit…duke vepruar madje në kundërshtim me kërkesat e Ministrisë së Republikës,  që tashmë dominohej nga krahu i LPK-së në Gjermani, përkatësisht nga krahu i Ibrahim Kelmendit.

Vrasjen e ka bërë Tan L. dhe për këtë është paguar 300.000 Dm. Këtë e kanë ditë shumica e eprorëve të FARK-ut.

Këta eprorë janë: Xhafer Jashari shef i Logjistikës, Hilmi Nebihi shef i inteligjencës, Ismet Ibrahimi ndihmës i tij, dhe disa të tjerë që mbajnë homazhe çdo vit dhe janë ndihmës të kriminelëve që e vranë Kol.Ahmet Krasniqin. Lekët janë dhënë nga Xhavit Haliti e Hashim Hajduti.

Para se të kryhej vrasja grupet kishin marrë 8 milionë DM nga Xh. Haliti A.Syla e H. Thaçi.

Gjysma e njerëzve për rreth A. Krasniqit kanë qenë njerëz të Ibrahim Kelmendit dhe Xh. Halitit.

Xhafer Jashari është bagjanak i Ibrahim Kelmendit, i kanë vajzat e axhës për bashkëshorte. Roli i tij ka qenë ta bllokoj furnizimin dhe logjistiken e MMRK-së e Xhaferi ishte shefi i saj.

“E hoqëm qafe Bacen”

Ditën e varrimit të Baces, para hotel Tiranës më tha “Tash masi e heqëm bacen qafe, do e bëjmë Ministrinë si dojmë ne.

Pas vrasjes së Kolonelit, Halil Bicaj me Xhaferin kishin sjellë ndërkohë 15 ushtarakë, nën ndikimin e Ibrahim Kelmendit me lejen e Bukoshit dhe e morën Ministrinë nga brenda.

Për ti bërë gjërat tamam e soëlln në vend të Hilmis, që iku si lepri, Ramë Marajn, kojshi i Halil Bices.

Hilmiu iku pas vrasjes së Baces. Ai ishte përgjegjës për siguri në Ministri, pra edhe për sigurinë e jetës së Kolonelit.

Ndërsa, Ismeti dukej njeri tepër i kulturuar, por si thonë ‘prevarant’, si ngjala, rraspi mashkull… frikacak në vetvete.

Pra, ikën pas vrasjes së bacës… na lanë vetëm. Me vrasjen e Baces, Bukoshi e Ibrahim Kelmendi në bashkëpunim e morën Ministrinë, pra ajo tashmë ishte nën kontrollin e LPK-së dega në Gjermani.

Ndërsa, ne ushtarakë që kishim pak dinjitet dhe nuk pranonim ti shërbenim këtyre pisave… ju bashkuam brigadave në Kosovë dhe Koshare.

Një javë para vrasjes së Baces, Bukoshi i dha urdhër ta lëshonte postin, por Baca nuk pranoi. Baca,si ushtrues detyre i MMRK-së, e vazhdoi detyrën si ministër dhe po bëhej pra gati, me hy në Rugovë me tri brigada edhe vet me uniformë ushtarake…

Kjo si konvenonte askujt, as Bukoshit, as Ibrahim Kelmendit dhe as Shtabit të Rognerit, por as miqve.

Kështu që të gjithë sikur ia bën me sy shoku shoqit për likuidimin e kolonelit.

Më se shumti mban përgjegjësi shteti amë, por rëndësi i dha vrasjes së Kolonelit edhe shteti serb. Siç po tregon koha këto lidhje ende po funksionojnë, veçmas në bisedime. SHQIPTARI.EU

Botimi dhe ribotimi i këtij shkrimi ndalohet pa marrëveshje me redaksinë e shqiptarit.eu!

Nesër çfarë e lidh me Kosovën, këtë atentator,  profili më i plotë i tij dhe detaje të tjera të njohura deri më tash!

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-ministrin-e-luftes-kolonel-ahmet-krasniqin-e-vrau-artan-l-per-300-mije-marka-video/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-kercenonte-paguani-10-milione-dollare-ose-nuk-dilni-te-gjalle-do-ju-vrasim-si-serbet/
http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/
http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes/

 
Displaying 10 Comments
Have Your Say
 1. Xuxi thotë:

  Unë nuk di se kush e vrau Ahmet Krasniqin aq më pak për ata që kan porosit këtë gjë. Lexova komentet po përmenden disa emra dhe konkluzioni është që edhe vrasësi edhe porositësi janë të njohur për gjith popullatën.
  Atëherë shtrohet pyetja, si mundet që këta emra, të cilat janë përfshirë në këtë ngjarje makabre dhe ndoshta edhe vendimtare për historinë tonë, janë në pozitat më kyçe në shoqërinë tonë? Kush i votoi aty ku janë, pse po heshtet? Mendoj që derisa ne, populli, nuk pastrojmë vetveten dhe i thojmë jo të keqës nuk kemi fare të drejtën të përmendim diken e aq më pak të akuzojmë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. G5 thotë:

  Vrasesi eshte Dritan Avllaj shok i ngushte i Hashim Thaçit.
  Nofka e tij eshte Dan Lepri ose shpesh therrasin Tan Lepri.

  Ne kete vrasje pjesemarres eshte edhe Fadil Demiri,natyrisht e urdheruar nga Xha Xhavit Haliti Hashim Thaçi Azem Syla Ibrahim Kelmendi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 3. Holta thotë:

  Tan Lepri eshte vrasesi?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. diaspora shiptare thotë:

  po dihet qe vrasesit jan jo veq te ahmet krasniqit vetem te gjith te vram hashim thaqi xhavit haliti kadri veseli me piunat e pdk dhe ndoshta edhe mustafoviqi me do te besushmit e ti sikur ismet beqiri dhe disa te tjer thaqi vet po ju tregon more prokurori e gjykat e qeveris qe ahmet krasniqin e vram pse nuk ishte ne perputhje me hashim thaqin ne qeverin e perkoshme ne tiran por do ta hani te gjith te koruptumt zemer prisht

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 5. mali thotë:

  Ata qe e pregaditen e porositen e nxiten e perkrahen,kete krim dhe shum vrasje tjera, duhet te dalin para drejtesis te perballen me ligjin. Shpifjet qe i benin i montonin enveristat ne zvicer dhe kudo qe ishen, Sajonin e shperndanin genjeshetra me ane te bandes te quajtur LPK , kunder Dr Rugoves dhe perkrahesve ti,e quan Popullin ne anmiqesi kunder njeri tjetrit, pasuan vrasjet tinezare me porosi e me lista,duke u fshehur pas UCK-es pregadisnin, karrieren e tyre politike rrugen per pushtet,viktimat i quanin trathetare qe duhej te eliminohen,para lufte ne lufte dhe pas me vone mos te beheshin pengese, per marrjen e Pushtetit te bandes envero klosiste. kesaje bande kriminelesh e hajnash i prinin: Ibrahim K. Xhavit H. Hashim Th. Azem S. Bardhyl M. Xhabir Zh. Ram B. Jakup K. Fatmir L. Fazli V. Ali A. Nene udhezimet e keshilletareve se majtes Shqiperis ne krye me PS-iste, Koco Danaj Bedri Islami Sinashi Rama Rexhep Q. Adem D.dhe krejte sigurimi klosisto nanoiste, u mobilizuan dhe angazhuan si ta marrin kalan nga brenda. Kjo bande komunistash te motivuar politikisht te etur per pushtet,i porositi i pregaditi i perkrahu i beri vrasjet politike.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(1)
 6. Rrebeshi thotë:

  Shumices se politikajve tane,kesaj klase politike qe “sundon”Kosoven,po t’ua kerkojsh gjenezen e ngritjes se tyre ne shkallaren politike,rrenja do t’u lidhej me Serbine,me sherbimet e tyre sekrete.Vetem Gjykata Speciale mund t’a kethjelle skenen e politikes kosovare,natyrisht nese perballon tundimin e parave qe do t’u ofrohen per t’shpetuar lekuren!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)
 7. Mal Uka thotë:

  Per familjaret , faren e fisin e atedhetarve te vrare gjate e
  Pase Lufte .

  Ju te nershmit atedhetar
  Qe drejtesija u ka harru
  A late ne voter vella a djale
  Me kanun shqip me vepru
  Tash po dihen tradhtaret vrastar
  Ndere toborrit drejt me u shku
  Del bandit se i kam dy fjale
  Do kusure i ki me mu
  Ta kam qite punen nkanare
  Hak me te dhane mke detyru
  Bash nere hune me i vu koburen
  Habe gojen mos tprishi lukuren
  Me ngrehe gishtin e me dridhe token
  Me ia dhane bandit voten
  Me i dhane vote per deputet
  Halabakut per president
  Gradat ngjyks me ia nu
  Sikur qen nat bote me qu
  Krejt shqipetaret kan me u gezu
  Se gjykata ska vepru
  Atedhetaret i ka nenqmu
  Gjakun uji iau ka cilesu !
  Pritne Leken ka pune me Ju
  17 vjet boll eshte duru!
  Lype kosova me u pastru
  prej banditve me u shliru!
  Zbahet mire pa u qatallu!
  Neren nvend duhet me e qu !
  Zoti e robi do tjen me ju
  Se durimi eshte hargju
  Faj drejtesija qe ska punu !
  Veq kanunit rruge i ka leshu !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(38) Nuk Pelqej(3)
 8. Mustafe-Shabani thotë:

  Kosova nene lakun e Thaqit!!!
  Te gjithe kunder!!!
  Dita e katert e 27 vjetorit te greves se minatoreve-studenteve dhe qytetarise Kosovare!!!
  Kosova ne udhekryqin e SHIk-ut dhe mbeturinave te ishsystemit
  Kosova perjeton krizen me te thelle qe nga 1989!!!
  Veprimtaret e LDK-se apelojne tek te zgjedhurit e tyre,ne sheshet e Prishtines eshte greve e opozites.
  A thua do te zgjidhet qeshtja hamletiane???
  Une jam per PAQE=LIRI-PAVARESI-DEMOKRACI!!!!

  Viktor Paloka Unikkatil:https://www.youtube.com/watch?v=Nql02-7ZmqM

  Përgjigjiuni
  Pelqej(13) Nuk Pelqej(2)
 9. Qendrim Hoxha thotë:

  Patjeter duhet te kete gjykim te ketyre personave. 17 vite jemi shteti me I mjere ne Evrope sepse nuk patem guxim ti mbrojme trimat. Jemi lodh nga frika, jemi lodh nga agjentet e Rusise, jemi lodh nga shkrimet. Gjykata Speciale ne nje menyre, eshte bekimi I dyte qe I behet Kosoves nga Ushtria Amerikane. Nje popull qe mbyll syte para gjakut te mire, eshte I mallkuar. Femijet tone nuk meritojne te jetojne me mallkimet tona. ARTAN LAME DO PERBALLESH ME KOSOVEN! Sot do ishin si Zvicra sikur te realizohej plani I Kolonelit. Na e keni vra ardhmenine, do te perballeni me neve edhe ti Ibrahim, edhe Bukosh, edhe Maraj, edhe Thaçi, edhe Veseli, dhe te gjithe. Per hunsh kane me iu dal ato veshke te kujtdo qofshin!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(23) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...